Mezoterapia dla facetów

SEKSUALNE ZDROWIE Co to jest HIV i jak uchronić się przed AIDS?
Styczeń 11, 2018
Dr.pen Auto Microneedle system for men
Styczeń 11, 2018

Mezoterapia - to ogół zabiegów w medycynie, w których substancję (lecznicą, odżywczą lub regenerującą) wprowadza się bezpośrednio do skóry właściwej:

  • Mezoterapia igłowa – wprowadzenie substancji za pomocą nakłuć igłami bądź aparatami wyposażonymi w mikroigłyh.
  • Mezoterapia bezigłowa – nieinwazyjny sposób wprowadzenia substancji z użyciem prądu elektrycznego.

Mezoterapia igłowa z użyciem kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy (HLA) to jedna z najczęściej używanych substancji w medycynie estetycznej. Polisacharyd ten jest naturalnym składnikiem skóry właściwej, gdzie znajduje się ponad połowa całkowitej ilości kwasu w naszym organizmie. Ma wyjątkowe właściwości higroskopijne – jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet 200 cząsteczek wody, zapewniając odpowiednie uwodnienie skóry, a wraz z elastyną i kolagenem wpływa na elastyczność, sprężystość i gładkość skóry.

Niestety wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w naszym organizmie spada, wpływając negatywnie na uwodnienie, elastyczność i sprężystość skóry. Osoba czterdziestoletnia posiada dwukrotnie mniej kwasu, niż dwudziestolatek. Z pomocą przychodzi wtedy medycyna estetyczna.

W mezoterapii igłowej stosowany jest kwas hialuronowy o niższej gęstości niż w wypełnieniach. Oprócz pożądanego odżywczego działania HLA, poprzez wykonanie serii nakłuć uzyskujemy uszkodzenie skóry, które pobudza ją do autoregenracji – wytwarzania nowego kolagenu.

Przed zabiegiem:

należy omówić z lekarzem ewentualne przeciwwskazania, z których najważniejsze to:

  • czynna infekcja, opryszczka
  • zmiany ropne, trądzik
  • aktywne choroby nowotworowe
  • ciąża i okres karmienia piersi

W trakcie zabiegu:

Zabieg polega na wykonaniu serii nakłuć i wprowadzeniu kwasu hialuronowego (oraz innych substancji odżywczych). Jest bezbolesny, choć może powodować dyskomfort u osób bardziej wrażliwych. Zabieg trwa średnio pół godziny.

Po zabiegu:

Mogą wystąpić zasinienia w miejscu ukłuć. Należy nałożyć krem z filrem UV, w dniu wykonania unikać solarium i sauny, nie nakładać makijażu. W celu uzyskania największych efektów, zabiegi należy powtarzać. Początkowo warto wykonać trzy serie co dwa tygodnie, następnie dwie/trzy serie co miesiąc i jedną lub dwie podtrzymujące raz w roku.